Ośrodek Szkolenia Spawaczy w Smolnikach wspólnie z firmą Orbitec Polska zapraszają na szkolenie spawania orbitalnego.
Profesjonalna kadra i doświadczenie wykładowców pozwoli ci na zdobycie wiedzy i umiejętności.
Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu TUV Rheinland.


Zapisz się już dziś
Maksymalna liczba grupy to 10 osób.


Tel kontaktowy: 693 564 732, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Zapraszamy!


       

  


Firma Szkoleniowo-Usługowa Spawalnictwo-Instalatorstwo Mieczysław Czajkowski, Smolniki 13, 14-200 Iława Informuje iż w dniach od 30 listopada do 5 grudnia 2015 roku w siedzibie naszej firmy organizowane jest szkolenie w zakresie badań nieniszczących – badania wizualne VT1 + VT2 prowadzone przez TUV Rheinland – TUV Akademia Polska. Wymagane jest posiadanie przez uczestnika wykształcenia minimum zawodowego. Koszt szkolenia wynosi 3900 zł netto + 23% VAT. W cenie szkolenia zapewniamy poczęstunek kawowy oraz catering. Prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu faxem bądź elektronicznie do dnia 20 listopada 2015 roku.

Rozpoczęcie szkolenia 30 listopada (poniedziałek) o godzinie 8:00.

Opłatę prosimy dokonywać na nasze konto w PKO BP S.A O/Iława
70 1020 3583 0000 3102 0010 2590 lub w siedzibie naszej firmy do dnia 20 listopada 2015 roku.

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

tel: 693-564-732
 
SEKRETARIAT
tel: (89) 641-30-60


Pod koniec września w Firmie Szkoleniowo – Usługowej Spawalnictwo – Instalatorstwo Mieczysław Czajkowski w Smolnikach zorganizowane zostało szkolenie z zakresu badań nieniszczących – badania wizualne VT1 + VT2 prowadzone przez TUV Rheinland –TUV Akademia Polska.  Czytaj więcej...

Pod koniec września w Firmie Szkoleniowo – Usługowej Spawalnictwo – Instalatorstwo Mieczysław Czajkowski w Smolnikach zorganizowane zostało szkolenie z zakresu badań nieniszczących – badania wizualne VT1 + VT2 prowadzone przez TUV Rheinland –TUV Akademia Polska. 

Celem kursu było zapoznanie uczestników ze szczegółowymi przepisami i zagad- nieniami praktycznymi dotyczących badań wizualnych zgodnych z wymaganiami Normy PN - EN 473. 

Każda osoba dokonująca kontroli spoin powinna posiadać wymagane kwalifikacje kon trolera, czyli certyfikat kompetencji. 

Obecnie firma kontynuuje projekt pod nazwą „Nowoczesna szkoła” z działania 9.2 – Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego w ramach Priorytetu 9 Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”.  

Celem tego projektu jest umożliwienie młodym ludziom zdobycia nowych kwalifikacji, żeby zwiększyć ich atrakcyjność na rynku pracy - mówi Adam Czajkowski, dyrektor z firmy Czajkowski. — Grupę docelową stanowią uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie. Uczestniczą oni w szkoleniach zawodowych m.in.: operatorów koparko-ładowarki, zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, narzędzi udarowych ręcznych, montażystów rusztowań, kierowców wózków jezdniowych, spawania, jak również w szkoleniach informatycznych i obsługi kas fiskalnych. 

Ciekawostką jest, że w szkoleniach stricte zawodowych chętnie udział biorą również Panie. Projekt obejmuje również zajęcia pozalekcyjne z zakresu rysunku technicznego i aktywizacji zawodowej. Podziękowania od dyrekcji Firma Czajkowskich otrzymała od dyrekcji Zespołu Szkół, Elżbiety Gościńskiej, podziękowania za stworzenie młodzieży możliwościpraktycznego kształcenia. 

Oto jego treść: „Dziękujemy za stworzenie młodzieży Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie możli wości zdobywania dodatkowych uprawnień oraz poznania nowych technologii i rozwiązań w ramach projektów „Nowoczesna szkoła“ oraz „Praktyki w naszej szkole“. Przed młodzieżą stoi trudne zadanie zdobywania wiedzy, nowych umiejętności, znalezienia swojego miejsca na rynku pracy. Pamiętając, że to „praktyka jest nauczycielem wszystkich“, dziękujemy za wsparcie, życzliwość i zainteresowanie losem młodzieży.

 

W firmie Szkoleniowo-Usługowej Czajkowskich szkoliło się dwóch Ukraińców. Ukończyli właśnie kurs spawania i z certyfikatami ruszyli do Gdańska, do pracy w Stoczni. Wiktor Podczasow i Stanisław Jarymienko pochodzą z Charkowa dużego, 1,5 milionowego miasta na Ukrainie, z którego jest zaledwie 20 km do granicy z Rosją. Obaj mieli u siebie pracę, ale sytuacja gospodarcza spowodowana wydarzeniami na Ukrainie, uległa drastycznemu pogorszeniu.

Informujemy również iż mieliśmy przyjemność gościć obcokrajowców z takich państw jak: ANGLIA ,SZKOCJA ,IRLANDIA ,BELGIA UKRAINA ,SZWECJA , NORWEGIA,FINLANDIA , NIEMCY, IZRAEL, ALGIERIA , NIGERIA. Czytaj więcej...

Stanisław Jarymienko dotychczas pracował w branży energetycznej w dużej firmie w Charkowie. Wiktor Podczasow jest z wykształcenia inżynierem, związany był z branżą gastronomiczną. Chcieliby żyć i pracować w swoim mieście i być blisko rodziny, ale nie jest to proste. Chcą nowoczesnej Ukrainy, europejskiej, jak większość ich znajomych i przyjaciół. Aktywnie uczestniczyli w akcji na Majdanie i są gotowi na wiele poświęceń, by tylko w ich kraju dobrze się działo. Póki co muszą jednak zadbać o byt swoich rodzin. Bardzo miło było również słyszeć, że to właśnie Polacy są narodem najbardziej życzliwym dla Ukraińców i tak są postrzegani przez ogół. Obaj śledzą na bieżąco, co dzieje się na Ukrainie, mają kontakt z rodzinami. Na pytanie o Putina, odpowiadają, że nienawidzą go, ale się go nie boją. 


Na Ukrainie żyje się dziś dość spokojnie, ale biednie. Obaj mając dobre zawody zarabiali około 500 dolarów miesięcznie, czyli ok. 1500 zł. Podobnie ich małżonki, jedna jako menadżer w dużej firmie,  a druga mająca swój salon fryzjerski. Co ciekawe ceny żywności są niemal identyczne jak w Polsce - przynajmniej w Iławie, gdzie panowie mieszkali podczas trwania kursu. Można sobie zatem wyobrazić, jak żyje się na Ukrainie. 

Ukończyli kurs spawania w nowoczesnej firmie Szkoleniowo-Usługowej Mieczysław Czajkowski w Smolnikach bo jak mówią, chcą spawać po europejsku. Przechodzili podobne kursy na Ukrainie, ale tam większość zajęć jest teoretyczna, a u Czajkowskich najwięcej jest praktyki. Zanim trafili na kurs mieli już zagwarantowaną pracę w Stoczni Gdańskiej i to właśnie firma wystąpiła do władz Ukrainy o wydanie im wiz. Najbliższe sześć miesięcy spędzą na Wybrzeżu, pracując. Po tym czasie muszą wrócić do domu i ewentualnie ponownie ubiegać się o wyjazd do pracy. 
— Czujemy się tu bardzo dobrze, a najbardziej cieszą nas godziny spędzane przy spawaniu. Po kursie jedziemy prosto do pracy i czujemy się w pełni do niej przygotowani - mówi Wiktor. 
— Coraz częściej trafiają do nas ludzie ze wschodu, a ostatnio właśnie z Ukrainy, co jest zrozumiałe. Od początku roku trafiło do nas pięć osób, no i ostatnio tych dwóch panów. Dbamy o to, by nic im u nas nie brakowało. Rozumiemy, że są tu z dala od rodziny i staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki i atmosferę oczywiście. 
F. - Wiktor Podczasow (z lewej) i Stanisław Jarymienko.

 

 Już po raz drugi lider w produkcji sprzętu spawalniczego Kempp pochwalił działalność naszej firmy. 

Polski ośrodek szkoleniowy inwestuje w sprzęt i rozwiązania marki Kemppi.  

Założony w 2004 roku Ośrodek Szkolenia Spawaczy znajduje się w Smolnikach na Mazurach. Szkolą się w nim najwyższej klasy profesjonaliści, którzy po ukończeniu edukacji Są wstanie sprostać potrzebom branzy metalowej w Polsce i innych krajach Europy. 

Tekst: Lasse Hdggman I Zdjęcia: Jakub Zygmunt. 

 

Ośrodek oferuje szkolenia 10,20-dniowe dla firm i spawaczy,  zorganizowane zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawania w Gliwicach i organizacji TUV Rheinland.  Szkolenia uprawniają spawaczy do pracy w zawodzie na terenie Unii Europejskiej.  Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych w kraju,  zawsze na czasie z najnowszymi rozwiązaniami spawalniczymi.  Z różnych powod6w wykorzystuje się w nim gl6wnie sprzęt marki Kemppi. Obecnie ośrodek jest bardzo zainteresowany systemem Arclnfo i systemem ProTrainer. 

 

Produkty Kemppi zapewniają oszczędności i przewagę nad konkurencją. 

Nowy, niezwykle stylowy i atrakcyjny ośrodek bardziej przypomina spa lub hotel niż miejsce organizacji szkoleń dla specjalistów z branży spawalniczej. Sala do szkoleń dla spawaczy jest jasna i uporządkowana, a stanowiska spawalnicze wyposażone w 100 w urządzenia Kemppi, np. Minarc lub FastMig. 

Mieczysław Czajkowski, właściciel ośrodka, wyjaśnia, dlaczego zdecydował się na współpracę z Kemppi. Lider na rynku to zawsze najlepszy partner. Teraz możemy być czasie z najnowszymi rozwiązaniami spawalniczymi i zawsze mamy dostęp do doskonałej obsługi. Oba te czynniki są dla nas niezwykle ważne. 

Dzięki energooszczędnym inwertorom, niezwodnemu sprzętowi i trwałym częściom zamiennym firmy Kemppi udało nam się ograniczyć koszty – dodaje.

Adam Czajkowski, odpowiedzialny w ośrodku za projekty unijne, zgadza się z tym stwierdzeniem. Ultranowoczesna technologia Kemppi pozwoliła nam zdobyć nowych klientów i uzyskać przewagę nad konkurencją. 

Kursantów szkoli instruktor spawalnictwa Sławomir Świerczyński, który wychwala Kemppi za bogatą ofertę produktów i dodaje, że raz na jakiś czas firma go mile zaskakuje wprowadzeniem na rynek czegoś niepowtarzalnego, np. produktów z serii Kempact RA. Te produkty są tu naprawdę wysoko cenione - mówi z uśmiechem.

Marcin Czajkowski, dyrektor techniczny ośrodka, jest odpowiedzialny za zakup sprzętu. Mówi, ze łatwy w obsłudze i logiczny interfejs oraz doskonałe parametry spawania urządzeń Kemppi dają kursantom prawdziwą radość spawania. 

Produkty Kemppi są ogólnie chwalone za niewielkie rozmiary, energooszczędność, wysoką jakość i bardzo dobrą reputację marki, choć doskonale wsparcie oferowane przez Kemppi również stanowi istotny czynnik podczas wyboru dostawcy sprzętu. Kemppi świadczy na rzecz klientów kompleksowe usługi z zakresu wsparcia i oferuje wsparcie techniczne, szkolenia, doradztwo i seminaria dla pracowników oraz prezentacje produktów dla kursantów. 

 

Następny krok: zapewnienie jakości, zgodności z normami i umiejętności. 

 

Opowiadamy pracownikom ośrodka o nowych produktach Kemppi, przeznaczonych głównie do szkolenia pracowników i zarządzania jakością. Jednym z nich jest ProTrainer,  urządzenie generujące bardzo realistyczne, wirtualne stanowisko pracy, w którym symuluje się proces spawania oraz parametry od których zależy jakość wykonanej spoiny. Prezentujemy także Arclnfo, łatwe w użyciu narzędzie do rejestrowania i analizy parametrów spawania, którego można użyć do oceny umiejętności i postępów kursanta. Wraz ze wzrostem znaczenia jakości i norm w spawalnictwie rośnie także zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania ,komentuje dyrektor handlowy Kemppi, Jakub Zygmunt. 

 

Nasza prezentacja jest odbierana bardzo pozytywnie: 

"Zawsze szukamy najnowszych rozwiązań szkoleniowych, a zakup urządzeń ProTrainer Kemppi zdaje się być dla nas naturalnym krokiem" - mówi Marcin Czajkowski i dodaje: „Prezentacja ` Arclnfo przekonała mnie, że to interesujące narzędzie umożliwi nam monitorowanie rozwoju umiejętności kursantów"

 

  

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Uzywamy informacji zapisanych za pomoca cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych.
Przegladarka internetowa umożliwia Ci zmiane ustawien dotyczacych cookies.

Początek strony